poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
Wiadomości z tagiem Skype  RSS
Skype i Cortana też podsłuchują. Microsoft nie lepszy niż Apple, Google i Amazon

Dodano: 08.08.2019 10:20 | 46 odsłon | 0 komentarzy


Kolejne rozczarowanie w kwestii prywatności. Nie tylko narzędzia Google, Apple'a czy Amazona nie chronią naszej prywatności. Microsoft wcale nie...

Źródło: https:

Skype i Cortana - Microsoft również przysłuchuje się nagraniom

Dodano: 08.08.2019 10:00 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Przysłuchiwanie się rozmowom użytkowników Amazon Alexa, Asystenta Google i Apple Siri było tematem, który obiegł ostatnio świat. Wszyscy trzej potentaci branży technologicznej od momentu ujawnienia takich działań przez brytyjski The Guardian podjęli decyzje dotyczące prywatności. Co ciekawe, w tym gronie zabrakło jednego kluczowego gracza, Microsoftu. Jak się okazuje, praktyka ta stosowana jest również przez giganta z Redmond. Motherboard, serwis technologiczny Vice, zebrał ostatnio dokumentację, która wskazuje na to, że rozmowy na Skype przy użyciu funkcji tłumaczenia AI oraz Cortana są analizowane przez kontraktorów Microsoftu. Amerykański koncern jednak uważa, że zachowuje w tym temacie transparentność względem swoich użytkowników.

Źródło: https:

Discord obchodzi 4. urodziny. Ma ponad 250 mln użytkowników

Dodano: 14.05.2019 9:00 | 77 odsłon | 0 komentarzy


Discord wziął cały growy świat szturmem. Ze skromnego serwisu otworzonego dokładnie 4 lata i jeden dzień temu, powstał gigant świata gier wideo. Początkowo miała być to jedynie alternatywa dla Skype i TeamSpeak, ułatwiająca komunikację w grach. Tymczasem obecnie jest to wszechstronny produkt, który bywa stosowany nawet w świecie IT jako narzędzie do współpracy. Oprócz tego, od zeszłego roku Discord uruchomił cyfrowy sklep z grami wideo. Usługa VoIP całkowicie zmieniła dynamikę interakcji między graczami, umożliwiając dynamiczne kształtowanie się społeczności na skalę dotąd niespotykaną. Nikogo nie powinien więc zdziwić fakt, że korzysta z niego prawie dwa razy więcej osób niż rok temu. Discord kończąc 4 lata ma już ponad 250 milionów użytkowników. Firma podzieliła się w najnowszej informacji prasowej także kilkoma innymi, interesującymi ciekawostkami.

Źródło: https:

Skype podwaja limit użytkowników w połączeniach grupowych do 50, przebijając limit FaceTime

Dodano: 05.04.2019 20:03 | 351 odsłon | 0 komentarzy


Skype zwiększył liczbę użytkowników, którzy mogą uczestniczyć w tym samym połączeniu grupowym audio lub wideo z 25 do 50. Podwojenie tej liczby do 50 oznacza większe czaty zespołowe i większe połączenia konferencyjne, w których mogą brać udział np. pełne klasy uczniów. Zmiana oznacza również, że Skype firmy Microsoft pokonuje teraz FaceTime firmy Apple jeśli chodzi

Źródło: https:

Skype umożliwia przypadkowe podsłuchiwanie użytkowników

Dodano: 02.04.2019 15:00 | 117 odsłon | 0 komentarzy


1 kwietnia był dla twórców komunikatora Skype raczej przysłowiowym piątkiem trzynastego, niż prima aprilisem. Okazało się bowiem, że w aplikacji mobilnej (mówiąc dokładniej - w aplikacji na Androida) wystąpił problem z automatycznym odbieraniem połączeń przychodzących. Każdy kto ma wyobraźnie potrafi sobie chyba zobrazować, czym mogły skutkować takie sytuacje. Jesteśmy przykładowo w restauracji na ważnej kolacji (z partnerem biznesowym, kochanką itp.) podczas gdy ktoś dzwoni do nas na Skype'a. Ten odbiera połączenie bez naszej wiedzy, zaś osoba dzwoniąca może podsłuchiwać do woli dowiadując się o firmowych machlojkach bądź przygodach męża. Co gorsze, okazuje się, że choć problem trafił do szerszej publiki dopiero teraz, to występuje on już od kilku miesięcy.

Tagi: Skype, Każda
Źródło: https:

Rozmowy w Skype z napisami. Wkrótce także tłumaczenia na żywo

Dodano: 04.12.2018 14:30 | 209 odsłon | 0 komentarzy


Skype wciąż szuka swojej tożsamości, ale i cały czas się rozwija. W najnowszej aktualizacji Microsoft Skype dodano funkcję połączeń z napisami dodawanymi na żywo. Nie tylko więc słyszymy co mówi nasz rozmówca, ale w czasie rzeczywistym możemy to również przeczytać. Zupełnie jak w filmie z napisami. Rozwiązanie wspierane jest przez Sztuczną Inteligencję. Napisy Skype są częścią szerszej strategii firmy Microsoft mającej na celu wykorzystanie siły Sztucznej Inteligencji, aby umożliwić tworzenie miejsc pracy bez barier. Na początku tego roku na konferencji Build 2018 firmy Microsoft ogłosił swoją strategię AI for Good. Ma ona wesprzeć programistów w tworzeniu rozwiązań komputerowych, które pomogą osobom niepełnosprawnym.

Źródło: https:

Skype po aktualizacji działa niewłaściwie

Dodano: 08.10.2018 11:31 | 164 odsłon | 0 komentarzy


Po zaktualizowaniu [obowiązkowym:(] skypa do wersji 8.310.92 przestałem słyszeć rozmówców w moim komunikatorze. Usunąłem program z komputera (Latitude E6330) i ponownie go zainstalowałem. Z tym samym skutkiem. Echo /sound service służący do testowania rozmów nie działa tzn ja nie słyszę lektora A komunikaty o rozmowach mam z maja 2018. W dole Test- stronki komunikat "obsługa wiadomości niedostępna".Co z tym robić gdzie się udać?

Tagi: Skype
Źródło: forum.gazeta.pl

Skype z nagrywaniem rozmów w chmurze... bez możliwości zablokowania

Dodano: 05.09.2018 11:33 | 245 odsłon | 0 komentarzyMicrosoft postanowił wprowadzić możliwość nagrywania rozmów. Nowa funkcja jest dostępna w pierwszej kolejności na Androidzie oraz iOS, Windows 10 dostanie odpowiednią aktualizację za kilka tygodni.

Źródło: www.telepolis.pl

Słuchanie i udostępnianie muzyki w Skype dzięki wtyczce Spotify

Dodano: 08.08.2018 19:38 | 1072 odsłon | 0 komentarzy


Od czasu gdy Microsoft

Źródło: www.centrumxp.pl

Microsoft opóźni uśmiercenie Skype Classic (7.x)

Dodano: 08.08.2018 15:12 | 296 odsłon | 0 komentarzy


Kilka tygodni temu Microsoft zapowiedział, że zamierza porzucić rozwój jednego z klientów komunikatora Skype, a mianowicie Skype Classic (wersja 7.x). Co gorsza producent poinformował, że równocześnie od 1 września uniemożliwi dalsze korzystanie ze starszego klienta, argumentując to nieco absurdalnie troską o najwyższą jakość świadczonych usług. Za...

Źródło: twojepc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 SHUTDOWN  - wszelkie prawa zastrzeżone