czwartek, 05 grudnia 2019 r.  Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Wiadomości z tagiem Security  RSS
Aktualizacja programu Android Security Rewards

Dodano: 25.11.2019 5:17 | 41 odsłon | 0 komentarzy


Google zmieniło zasady swojego programu Android Security Rewards. W jego ramach firma wypłaca środki pieniężne ekspertom ds. zabezpieczeń którzy odnajdą lukę w zabezpieczeniach platformy Android. Obecnie najbardziej opłaca się szukać luk w chipie zabezpieczającym Pixel Titan M, który można znaleźć w smartfonach z rodziny Pixel 3 i 4. Układ ten odpo...

Źródło: twojepc.pl

Cyberbezpieczeństwo to nasz wspólny interes. Jak o nie zadbać?

Dodano: 09.07.2019 12:42 | 99 odsłon | 0 komentarzy


Tematem tegorocznego szczytu Gartner Security Summit stało się bezpieczeństwo IT, które potraktowano jako zagadnienie ważne dla nas wszystkich. Czy istnieją uniwersalne zabezpieczenia, które pozwalają się poczuć nam w pełni bezpiecznie w cyfrowym świecie? To wątpliwe. Na poczucie bezpieczeństwa nie wpływa też coraz większy niedobór specjalistów.

Tagi: Security
Źródło: di.com.pl

Już jutro Exatel Security Days. Wszystko, co musisz wiedzieć o "hakowaniu na Narodowym"

Dodano: 04.06.2019 15:34 | 103 odsłon | 0 komentarzy


Cyberataki nie ustają. Praktycznie co sekundę pada jakaś witryna, zabezpieczenia zostają złamane lub ktoś traci wszystkie oszczędności. Z takimi...

Tagi: Security
Źródło: https:

Ostatni Patch Tuesday Windowsa 7 z b��dem

Dodano: 23.05.2019 12:48 | 134 odsłon | 0 komentarzy


Kolejne problemy w Windows 7 z programami antywirusowymi. Jaki� czas temu podobne dotkn�y u�ytkownik�w oprogramowania McAfee. Tym razem obrywa si� osobom, kt�re maj� zainstalowane takie oprogramowanie antywirusowe jak Sophos Endpoint Security and Control i Sophos Central Endpoint Standard/Advanced.

Źródło: https:

Pozbądź się "zespołowych" haseł! Ich odgadnięcie to dla speca łatwizna

Dodano: 24.04.2019 19:32 | 251 odsłon | 0 komentarzy


Jak wynika z analiz National Cyber ​​Security Center, do najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników haseł należą kombinacje: „123456”, „qwerty” oraz „password”. Na szczycie listy znalazły się również nazwy popularnych zespołów rockowych i metalowych takich jak Blink 182, Metallica, czy Slipknot. Eksperci ostrzegają przed korzystaniem ze słabych haseł oraz przypominają, w jaki sposób generować oraz chronić dane logowania.

Źródło: di.com.pl

Exatel Security Days. Na tym wyzwaniu powinna być także twoja firma

Dodano: 16.04.2019 9:55 | 198 odsłon | 0 komentarzy


Słyszałeś o ataku hakerów w swojej firmie? Ktoś podsyłał Ci na służbową skrzynkę fałszywe maile? Jest rzadka szansa, by tego uniknąć. W czerwcu...

Tagi: Security, Jena
Źródło: https:

Praktyczne wskazówki dla podmiotów związanych z IoT

Dodano: 26.02.2019 22:53 | 182 odsłon | 0 komentarzy


Eksperci opracowali przewodnik po modelu dojrzałości bezpieczeństwa dla praktyków (Security Maturity Model – SMM), który pomaga podmiotom z branży związanej z Internetem Rzeczy (IoT) określić poziom ochrony, jaki muszą osiągnąć na podstawie założonych celów dotyczących bezpieczeństwa oraz zdefiniowanego przez siebie modelu ryzyka.

Źródło: di.com.pl

GitHub zwiększa kwoty nagród w programie Security Bug Bounty

Dodano: 21.02.2019 18:00 | 184 odsłon | 0 komentarzy


Wiele firm wprowadza systemy nagród dla osób, które znajdują luki w ich oprogramowaniu czy systemach. Trzeba przyznać, że jest to uczciwe rozwiązanie. Nie inaczej jest na GitHubie. Aby uczcić piątą rocznicę programu Security Bug Bounty, GitHub ogłosił szereg aktualizacji, w tym zwiększone kwoty nagród oraz nowe warunki prawne Safe Harbor dla pełnej ochrony prawnej dla odkrywców. Kwoty nagród na wszystkich poziomach programu Security Bug Bounty zostały zwiększone, a krytyczne luki w zabezpieczeniach nie mają już ustalonej maksymalnej kwoty nagrody, pozwalając firmie na dodatkowe wynagrodzenie dla najlepszych łowców. Najniższa kwota nagrody wynosi 617 dolarów, a najwyższa od 30 000 dolarów w górę.

Źródło: https:

IBM Watson idzie na wojnę z hakerami

Dodano: 12.02.2019 7:33 | 361 odsłon | 0 komentarzy


Firma IBM zaprezentowała Watson for Cyber Security – nową, działającą w chmurze obliczeniowej technologię kognitywną, mającą pomóc w walce z cyberprzestępcami. Wcześniej firma przez rok rozwijała projekt badawczy, który polegał na uczeniu Watsona języka opisującego bezpieczeństwo sieciowe. Teraz będzie on rozwijany we współpracy z ośmioma amerykańskimi uniwersytetami.

Tagi: Wcześniej, Security, Cyber


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 SHUTDOWN  - wszelkie prawa zastrzeżone