wtorek, 28 stycznia 2020 r.  Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
Wiadomości z tagiem Rozwiązanie  RSS
Algorytm Toshiby szybszy od superkomputerów. Analizy finansowe w kilka mikrosekund

Dodano: 21.01.2020 21:07 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Japoński koncern Toshiba opracował algorytm o nazwie Simulated Bifurcation Algorithm, który ma wykonywać niektóre obliczenia szybciej niż najbardziej zaawansowane obecnie superkomputery. Rozwiązanie pozwala na przeprowadzenie niektórych analiz finansowych w czasie kilku mikrosekund z wykorzystaniem zwykłego komputera PC. W przyszłości algorytm ma znaleźć zastosowanie także w innych dziedzinach niż finanse.

Źródło: https:

Umbrella zapewni firmom bezpieczeństwo w chmurze.

Dodano: 13.01.2020 1:26 | 65 odsłon | 0 komentarzy


Cisco wprowadziło do oferty internetową bramę bezpieczeństwa (Secure Internet Gateway - SIG) działającą w chmurze. Jest to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań na rynku. Rozwiązanie nosi nazwę Umbrella i tworzy pierwszą linię obrony pozwalającą na wykrycie i zapobieganie zagrożeniom, niezależnie od lokalizacji i rodzaju połączenia z siecią.

Źródło: www.computerworld.pl

Samsung zapowiada inteligentną platformę Neon. Będzie „sztucznym człowiekiem” sprawniejszym niż Bixby

Dodano: 03.01.2020 20:45 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Samsung zapowiedział wprowadzenie platformy sztucznej inteligencji o nazwie Neon. Rozwiązanie ma być sprawniejsze niż oferowany teraz asystent Bixby i pozwalać na bardziej naturalny kontakt pomiędzy użytkownikiem a platformą. Prezentację Neona przewidziano za kilka dni na targach CES 2020 w Las Vegas.

Źródło: https:

Naukowcy opracowali nietonący metal. Rozwiązanie podpatrzyli u mrówek

Dodano: 23.12.2019 13:05 | 61 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Uniwersytetu w Rochester pod przewodnictwem profesora Chunlei Guo opracowali niezatapialny materiał. Inspirowali się tratwami budowanymi...

Źródło: https:

Call of Duty: Modern Warfare 2019 - Test wydajności ray-tracingu

Dodano: 18.12.2019 8:00 | 68 odsłon | 0 komentarzy


Call of Duty: Modern Warfare 2019 przyniosło długo wyczekiwane zmiany w kultowej serii pierwszoosobowych strzelanin, wprowadzając między innymi odświeżony silnik graficzny, zastępujący mocno wysłużony oraz archaiczny IW Engine pamiętający czasy oryginalnego Modern Warfare. Jedną z kluczowych nowości było przejście na DirectX 12, który pozwolił zaimplementować efekty śledzenia promieni, mające znacznie poprawić ogólną jakość oprawy wizualnej. Rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla układów graficznych NVIDIA GeForce z ukierunkowaniem na rodzinę RTX 2000, chociaż udostępnione zostało również na wybranych modelach GTX 1600 i GTX 1000. Postanowiłem więc sprawdzić jakie rzeczywiste wymagania ray tracing stawia przed sprzętem w wykonaniu Call of Duty: Modern Warfare 2019.

Źródło: https:

Project Alloy pojawi się w sklepach pod koniec 2017 roku

Dodano: 05.12.2019 9:51 | 90 odsłon | 0 komentarzy


Już w 2016 roku Intel zapowiedział premierę Project Alloy, czyli zestaw rzeczywistości wirtualnej typu all-in- one. Rozwiązanie wyposażone zostało w kamery z technologią Intel RealSense, co pozwala użytkownikowi na bezpośrednią interakcję z wirtualną rzeczywistością wyświetlaną w okularach.

Źródło: www.chip.pl

Przyszłe ekrany z Nvidia G-Sync będą kompatybilne z Radeonami

Dodano: 02.12.2019 13:01 | 80 odsłon | 0 komentarzy


Technika Nvidia G-Sync, od momentu jej pojawienia się nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Rozwiązanie polega na dostosowaniu optymalnego współczynnika odświeżania monitora do możliwości karty graficznej. Niestety G-Sync działa wyłącznie na kartach Nvidia, i wymaga specjalnych certyfikowanych przez Nvidia wyświetlaczy, których cena nie jest nisk...

Źródło: feedproxy.google.com

Związek Cyfrowa Polska: Podniesienie norm PEM potrzebne, przestarzałe przepisy

Dodano: 29.11.2019 20:48 | 68 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt nowego rozporządzenia w sprawie norm promieniowania elektromagnetycznego (PEM), który przewiduje ich znaczące podniesienie. Rozwiązanie ma m.in. pomóc sieciom komórkowym w rozbudowie infrastruktury. Związek Cyfrowa Polska stoi na stanowisku, że proponowane zmiany są potrzebne, bowiem obecnie obowiązujące przepisy są przestarzałe i nie nadążają za technologicznym rozwojem.

Źródło: https:

Facebook wprowadza aplikację Viewpoints. Pozwoli zarabiać uczestnikom ankiet online

Dodano: 28.11.2019 20:46 | 64 odsłon | 0 komentarzy


Facebook wprowadził na rynek aplikację o nazwie Viewpoints. Umożliwia ona zarabianie pieniędzy użytkownikom uczestniczącym w internetowych ankietach, według zapowiedzi rocznie może to być kwota 600 dolarów. Rozwiązanie jest na razie dostępne tylko w USA.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 SHUTDOWN  - wszelkie prawa zastrzeżone