wtorek, 10 grudnia 2019 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem HTTP  RSS
NVIDIA GeForce GTX 1650 - Układy pozbawiono Turing NVEC

Dodano: 26.04.2019 9:30 | 182 odsłon | 0 komentarzy


Premiera karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1650 była zrobiona niejako na wariackich papierach, bowiem recenzenci z całego świata aż do godziny zejścia NDA nie mieli dostępu do oficjalnych sterowników, a i dokumentacja techniczna pozostawiała sporo do życzenia. Tym razem dużo więcej udało nam się dowiedzieć z... oficjalnej strony Zielonych! Zgodnie z nią najsłabszy z rodziny NVIDIA Turing ma ojca listonosza - układy bowiem nie dysponują enkoderem NVEC wykorzystywanym przez pozostałe modele, a rozwiązaniem starszym, znanym z architektury Volta. Ma to oczywiście negatywny wpływ na wydajność, zwłaszcza w przypadku fanów niewielkich HTPC czy tanich zestawów do streamingu gier.

Źródło: https:

CERN uczy historii: tak działa pierwsza przeglądarka z 1990 roku

Dodano: 25.02.2019 17:30 | 186 odsłon | 0 komentarzy


W październiku 1990 roku Tim Berners-Lee opracował trzy fundamentalne elementy wymiany informacji, dziś utożsamiane z internetem: HTML – język opisujący strukturę sformatowanego tekstu zawierającego odnośniki, HTTP – protokół łączący zasoby przechowywane w rożnych węzłach sieci oraz URI (Resource Identifier), dziś przemianowany na URL – uniwersalny format adresu, umożliwiający identyfikację zasobu. Wszystko to powstało w laboratoriach CERN-u, na komputerach NeXT, wyprodukowanych przez firmę zarządzaną przez Steve’a Jobsa. Pierwsza przeglądarka stron WWW, nazwana po prostu WorldWideWeb tak naprawdę była jednocześnie aplikacją przeznaczoną do otwierania dokumentów hipertekstowych oraz ich tworzenia. Dziś mamy okazję przekonać się, jak działał WorldWideWeb u zarania współczesnego internetu.

Tagi: HTTP
Źródło: https:

Każdy będzie mógł przetestować Edge na silniku Chromium

Dodano: 06.02.2019 16:00 | 235 odsłon | 0 komentarzy


Opadły już lekko emocje po ujawnieniu informacji, że Microsoft przechodzi ze swoją przeglądarką Edge z silnika EdgeHTML na silnik Chromium. Ten sam, na którym opiera się Chrome od Google. Edge dołącza więc do wielu przeglądarek związanych z projektem Chromium, o otwartym kodzie źródłowym, takich jak Chrome, Opera, Vivaldi, Yandex, Brave. Teraz zaczynają dochodzić do nas pierwsze szczegóły. Najważniejsza sprawa to udostępnienie pierwszej wersji nowego programu wszystkim chętnym. Firma wydaje się przy tym pewna swojego produktu. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i widać, że Microsoft che wykorzystać ten moment udostępniając Edge jak najszerszej grupie internautów.

Źródło: https:

Biostar A10N-8800E - płyta główna z APU Carrizo

Dodano: 24.01.2019 22:12 | 73 odsłon | 0 komentarzy


Dobra baza do budowy niewielkiego peceta. Biostar pokazał swoją nową płytę główną A10N-8800E wyposażoną domyślnie w APU AMD z rodziny Carrizo. Laminat urządzenia jest bardzo mały, ale znalazło się na nim miejsce m.in. dla gniazda PCIe. Dostępne są ponadto najważniejsze wyjścia multimedialne, przez co konstrukcja może być niezłą bazą do budowy zestawu HTPC lub komputera biurowego.

Źródło: https:

Google: YouTube nie sabotował przeglądarki Microsoft Edge

Dodano: 20.12.2018 10:00 | 271 odsłon | 0 komentarzy


Kilka dni temu stażysta wcześniej pracujący w zespole odpowiedzialnym za przeglądarkę internetową Microsoft Edge, w sieci oskarżył firmę Google o sabotowanie Edge, w kontekście projektowania własnych stron internetowych tak, aby działały na nich gorzej. Oskarżenie to pojawiło się po dość zaskakującej informacji o tym, że Microsoft porzuca silnik EdgeHTML i zamierza stworzyć nową przeglądarkę, opartą o otwarty projekt Chromium. Wedug stażysty firma Google w serwisie YouTube dodała puste pole div, nakładane na filmy, co w efekcie miało blokować sprzętową akcelerację. Miało to dawać Chrome dużą przewagę, zwłaszcza przy zasilaniu z akumulatora, nad konkurencyjną (?) przeglądarką Microsoft Edge. Edge od samego początku jest przeglądarką nielubianą przez ogół użytkowników systemu Windows 10, którzy chętniej korzystają z konkurencji - Chrome lub Firefox.

Źródło: https:

Google miało sabotować rozwój przeglądarki Edge

Dodano: 18.12.2018 21:00 | 277 odsłon | 0 komentarzy


Przejście na Chromium zostało wymuszone. Niedawno informowaliśmy Was, że Microsoft rezygnuje ze swojego silnika EdgeHTML i zamierza rozwijać swoją przeglądarkę opierając ją na projekcie Chromium. Joshua Bakita, były inżynier pracujący w zespole programu Edge, wyjawił jeden z głównych powodów podjęcia takiej decyzji.

Źródło: https:

Microsoft rezygnuje z EdgeHTML przez ciągłe zmiany w Google

Dodano: 18.12.2018 17:00 | 268 odsłon | 0 komentarzy


Internet to poważny biznes. Im lepsza pozycja firmy tym mniej miejsca na sentymenty. Najlepszym przykładem niech będą kulisy rezygnacji przez Microsoft z własnego silnika przeglądarki internetowej EdgeHTML. Choć informacje, które do nas docierają są nieoficjalne, to pokrywają się z tym co wiemy od dłuższego czasu. Chromium, które jest projektem opartym o szlachetne zasady opensource, służy Google do podduszania konkurencji - w tym przypadku Microsoft i Mozilla. Sprawę ujawnił stażysta pracujący w przy Egde, który jak twierdzi, zdał sobie sprawę, że Google używa swoich możliwości do sabotowania Edge'a. Na przykład uniemożliwia wykorzystanie przyspieszenia sprzętowego Edge w czasie korzystania z YouTube.

Źródło: https:

Mozilla i Opera negatywnie o przejściu Edge na silnik Chromium

Dodano: 08.12.2018 20:00 | 294 odsłon | 0 komentarzy


Posunięcie Microsoftu prawdopodobnie nie pomoże Edge'owi, a zaszkodzi otwartej sieci - uważa Mozilla. Jak już informowaliśmy, Microsoft podjął decyzję o tym, że zmienia silnik przeglądarki Edge. Teraz będzie on oparty o Chromium, ten sam który napędza Chrome - przeglądarkę Google. Microsoft zamieni EdgeHTML na silnik Blink Chromium i prawdopodobnie Chakra na V8. Edge w ciągu następnego roku dołączy więc do wielu przeglądarek związanych z projektem Chromium, o otwartym kodzie źródłowym, takich jak Chrome, Opera, Vivaldi, Yandex, Brave. Mozilla Firefox i Apple Safari pozostaną w zasadzie jedynymi przeglądarkami na rynku posiadającymi własny kod i nie związanymi z Chromium.

Źródło: https:

Spire PowerCube 1418 - obudowa SFF z zatoką 5,25 cala

Dodano: 24.09.2018 14:30 | 316 odsłon | 0 komentarzy


Małe obudowy komputerowe stają się coraz popularniejsze, choć oczywiście zagrożenia dla pełnowymiarowych konstrukcji wciąż nie stanowią. Dawniej małe obudowy kojarzono z komputerami typu HTPC lub biurowymi. Coraz częściej jednak pojawiają się rozwiązania kierowane do przeciętnych użytkowników komputerów, ale też do graczy, którzy mają większe wymagania. Małe obudowy w swojej ofercie ma m.in. holenderska firma Spire. Powiększyła się ona o nowy model, PowerCube 1418, przeznaczony dla osób oszukujących konstrukcji małej i praktycznej, pozbawionej świecidełek. Nowa obudowa już pojawiła się m.in. na chińskim rynku, a w europejskich sklepach pojawi się pod koniec listopada.

Tagi: HTTP
Źródło: https:

Google planuje zastąpić adres URL czymś lepszym. Tylko dla kogo?

Dodano: 07.09.2018 19:30 | 318 odsłon | 0 komentarzy


URL – czyli Uniform Resource Locator to opisany w dokumencie RFC 1738 format adresowania nazw zasobów obejmujących m.in. serwisy WWW i FTP. Po niedawnej, masowej migracji z protokołu HTTP na HTTPS, moglibyśmy spodziewać się, że na pewien czas odetchniemy od poważnych zmian w formach adresowania i przesyłania informacji w sieci internet. Google twierdzi jednak, że kolejne zmiany są nieodzowne. O ile brak szyfrowania danych pomiędzy klientem i serwerem oraz coraz bardziej starzejący się protokół HTTP wymusiły naturalną ewolucję, to już całkowite wyzbycie się nazw domenowych może być wyjątkowo ryzykowną zmianą. Niepoprzedzoną współpracą z World Wide Web Consortium.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 SHUTDOWN  - wszelkie prawa zastrzeżone