wtorek, 10 grudnia 2019 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem Advanced  RSS
Polska technologia chroniąca przed wrogim wykorzystywaniem dronów pozyskała kolejnych nabywców

Dodano: 28.11.2019 9:09 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Zgodnie z prognozami Federalnej Administracji Lotnictwa USA, zagrożeń na niebie przybywać będzie lawinowo: rynek komercyjnych dronów rośnie szybciej niż oczekiwano i może się potroić do 2023 r. Polskie firmy biorą czynny udział w rozwoju tego rynku, a ich technologie zyskują na popularności. Jedną z nich jest trójmiejska spółka Advanced Protection Systems (APS), która właśnie pochwaliła się, że jej najnowsze sensory radarowe, dedykowane systemom ochrony perymetrycznej, został zakupione przez dwie zagraniczne firmy.

Źródło: di.com.pl

Razer Blade 15 Advanced - pierwszy laptop z klawiaturą optyczną

Dodano: 15.10.2019 12:00 | 58 odsłon | 0 komentarzy


Jakiś czas temu producenci zaczęli eksperymentować z klawiaturami mechanicznymi w laptopach. Tymczasem Razer postanawia pójść o krok dalej i ogłasza notebooka z mechaniczną klawiaturą optyczną. Sensory optyczne znalazły się już wcześniej w klawiaturach Razer Huntsman i Huntsman Elite wydanych rok temu. Razer Blade 15 Advanced ma być pierwszym komputerem przenośnym wyposażonym w tego typu klawiaturę. Model ten nie należy jednak do tanich, aczkolwiek technologia ta ma pojawić się również w innych produktach już w przyszłym roku. Dzięki niej producenci będą mogli dostarczyć laptopy o lepszej responsywności, ale zachowujące cienki profil.

Źródło: https:

iiyama ProLite XU2492HSU-B1 23,8 FHD IPS 5ms - z gwarancją iiyama 3 lata - zero martwych pikseli 30 dni.

Dodano: 20.09.2019 23:40 | 75 odsłon | 0 komentarzy


Technologia IPS gwarantuje wyższy kontrast, lepsze odwzorowanie barw i większe kąty widzenia niż najbardziej popularna technologia TN. Obraz będzie wyglądał dobrze niezależnie od tego, pod jakim kątem na niego patrzymy. ACR Advanced Contrast Ratio jest to funkcja, która automatycznie reguluje kontrast i jasność obrazu w zależności od jego jasności. Większy współczynnik kontrastu, oznacza, że obraz będzie wyglądał lepiej w ciemnym pomieszczeniu, jest to ważne przy graniu i oglądaniu filmów. Technologia Flicker-free Migotanie obrazu nie jest już problemem technologia Flicker-free kontroluje jasność monitora regulując natężenie prądu (DC dimming). Niweluje też emisję szkodliwego dla oczu światła niebieskiego. Seria Ultra Slim Monitory z serii Ultra Slim cechuje ultracienka ramka obudowy. Są więc one szczególnie polecane do tworzenia stanowisk składających się z kilku połączonych wyświetlaczy. Gwarancja zero martwych pikseli Wyjątkowy proces produkcji oraz najwyższa jakość wykonania sprawiły, iż produkt japońskiej firmy iiyama posiada gwarancję zero martwych pikseli przez okres 30 dni. Szczegółowe informacje na stronie http://www.iiyama.com/pl_pl/wsparcie/. Akcesoria w zestawie kabel zasilający, kabel HDMI, kabel DisplayPort, kabel USB, kabel audio, stopka, skrócona instrukcja obsługi, instrukcja bezpieczeństwa..., Cena: 669,- zł

Źródło: https:

iiyama ProLite XUB2294HSU-B1 22 FHD VA 4ms PIVOT - z gwarancją iiyama 3 lata - zero martwych pikseli 30 dni.

Dodano: 20.09.2019 23:40 | 82 odsłon | 0 komentarzy


Matryca VA Technologia VA gwarantuje wyższy kontrast, lepsze odwzorowanie barw i większe kąty widzenia niż najbardziej popularna technologia TN. Obraz będzie wyglądał dobrze niezależnie od tego, pod jakim kątem na niego patrzymy.' HAS + Pivot Stopka z regulacją wysokości umożliwia dostosowanie położenia ekranu do własnych preferencji. Rotacja ekranu umożliwia zmianę pozycji ekranu z poziomej (pejzaż) do pionowej (portret). To funkcja szczególnie przydatna w pracy z długimi arkuszami lub tekstem. W trosce o zdrowie naszych oczu Technologia Flicker-free niweluje problem migotania dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming). Funkcja redukcji niebieskiego światła ogranicza emisję światła, które jest najbardziej niezdrowe dla oczu. ACR Współczynnik kontrastu to różnica między najciemniejszą czernią a najjaśniejszą bielą jakie Twój LCD może wyświetlić. Advanced Contrast Ratio to funkcja, która automatycznie reguluje kontrast i jasność obrazu w zależności od jego jasności. Im wyższy współczynnik kontrastu, tym lepiej będzie wyglądał obraz w ciemnym pomieszczeniu, co ma szczególne znaczenie w czasie grania i oglądania filmów. Głośniki i wyjście słuchawkowe Grasz z przyjaciółmi? Użyj głośników. Nie chcesz nikomu przeszkadzać? Podłącz słuchawki i podkręć głośność..., Cena: 599,- zł

Źródło: https:

iiyama ProLite XU2294HSU-B1 21,5 FHD VA 5ms - z gwarancją iiyama 3 lata - zero martwych pikseli 30 dni.

Dodano: 20.09.2019 23:40 | 80 odsłon | 0 komentarzy


Matryca VA Technologia VA gwarantuje wyższy kontrast, lepsze odwzorowanie barw i większe kąty widzenia niż najbardziej popularna technologia TN. Obraz będzie wyglądał dobrze niezależnie od tego, pod jakim kątem na niego patrzymy.' W trosce o zdrowie naszych oczu Technologia Flicker-free niweluje problem migotania dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming). Funkcja redukcji niebieskiego światła ogranicza emisję światła, które jest najbardziej niezdrowe dla oczu. ACR Współczynnik kontrastu to różnica między najciemniejszą czernią a najjaśniejszą bielą jakie Twój LCD może wyświetlić. Advanced Contrast Ratio to funkcja, która automatycznie reguluje kontrast i jasność obrazu w zależności od jego jasności. Im wyższy współczynnik kontrastu, tym lepiej będzie wyglądał obraz w ciemnym pomieszczeniu, co ma szczególne znaczenie w czasie grania i oglądania filmów. Głośniki i wyjście słuchawkowe Grasz z przyjaciółmi? Użyj głośników. Nie chcesz nikomu przeszkadzać? Podłącz słuchawki i podkręć głośność. Full HD Dzięki rozdzielczości natywnej 1920 x 1080p Twój LCD jest gotowy wyświetlać obrazy wysokiej rozdzielczości. Oznacza to również, że na ekranie zmieści się około 60% więcej informacji niż na monitorze z rozdzielczością 1280 x 1024..., Cena: 529,- zł

Źródło: https:

35 lat temu IBM pokazał PC AT z kluczykiem i dyskiem twardym

Dodano: 14.08.2019 8:00 | 147 odsłon | 0 komentarzy


Debiut IBM PC AT na pewno był nieszablonowy dla Wielkiego Niebieskiego. Ówczesne media rozpisywały się o przełomowym wydarzeniu i nadchodzącej nowej erze PC. Wielka, blaszana skrzynka z parą napędów dyskietek 5,25, kolorowym monitorem i potężną, mechaniczną klawiaturą właśnie wylądowała na biurkach zamożnych klientów, mogących wyłożyć na komputer okrągłe 6000 dolarów. Niemal dokładnie rok po IBM PC XT (eXtended Technology), IBM zaprezentował następcę, ukrywając w nazwie komputera akronim Advanced Technology. W swoim czasie, w 1984 roku dla IBM (i podążających za nim klonów) była to rewolucja. Zarówno w wydajności, jak i sposobie, w jaki IBM przekonywał sprzedawców do wypełnienia rynku nowymi, kosztownymi AT-kami.

Źródło: https:

Call of Duty: Modern Warfare - zwiastun i gameplay trybu multi

Dodano: 02.08.2019 16:30 | 96 odsłon | 0 komentarzy


Jeśli pogubiliście się już w oznaczeniach kolejnych tytułów serii CoD, wiedźcie, że nie jesteście sami. Advanced Warfare, Infinite Warfare i kilka Modern Warfare mogło namieszać w głowie. Tegoroczne Call of Duty: Modern Warfare, które ma pojawić się 25 października 2019 na pecetach oraz konsolsch PlayStation 4 i Xbox One, to nic innego, jak reboot podserii Modern Warfare z 2007 roku. Nawiasem mówiąc, pierwsze część MW doczekała się remastera w 2016, dołączanego początkowo jako bonus do edycji specjalnych gry Call of Duty: Infinite Warfare. Jednak tegoroczny reboot ma być czymś innym - bardziej częścią inspirowaną oryginalnym MW, bo przecież przedstawiającą wydarzenia z 2019 roku, nie zaś jak oryginał - te z przełomu XX. i XXI. wieku, czyli z czasów zimnej wojny.

Źródło: https:

Spam towarzyszy ludzkości ponad 4 dekady, a phishing ponad 3! Jak się z nimi w końcu uporać?

Dodano: 27.06.2019 18:05 | 167 odsłon | 0 komentarzy


W 1978 roku Gary Thuerk, marketing manager w firmie Digital Equipment Corp., wysłał drogą elektroniczną ofertę handlową do niemal 400 użytkowników sieci rozległej ARPANET (ang. Advanced Research Projects Agency Network). Ta masowa korespondencja była pierwszym w historii spamem. Według danych grupy badaczy cyberbezpieczeństwa zrzeszonych w Cisco Talos, w kwietniu tego roku spam stanowił 85% wszystkich e-maili!

Źródło: di.com.pl

Szybkie i bezpieczne - nowe kolorowe drukarki A3 firmy Sharp

Dodano: 15.06.2019 10:18 | 128 odsłon | 0 komentarzy


Firma Sharp wprowadzi#x142;a po dwa nowe urz#x105;dzenia wielofunkcyjne do swoich serii Advanced i Essential. To kolorowe drukarki A3 zaprojektowane z my#x15B;l#x105; o dynamicznych grupach roboczych i przystosowane do druku wysokonak#x142;adowego.

Źródło: www.benchmark.pl

Szybkie i bezpieczne - nowe kolorowe drukarki A3 firmy Sharp

Dodano: 15.06.2019 10:18 | 187 odsłon | 0 komentarzy


Firma Sharp wprowadzi#x142;a po dwa nowe urz#x105;dzenia wielofunkcyjne do swoich serii Advanced i Essential. To kolorowe drukarki A3 zaprojektowane z my#x15B;l#x105; o dynamicznych grupach roboczych i przystosowane do druku wysokonak#x142;adowego.

Źródło: www.benchmark.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 SHUTDOWN  - wszelkie prawa zastrzeżone