poniedziałek, 09 grudnia 2019 r.  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Komentarze
Problem z Windows po zalogowaniu

Dodano: 14.12.2018 20:29 | 390 odsłon | 0 komentarzy

Zamieściłem ten post na Microsft Community, zamieszczę i tutaj, dlatego post ma dwie części, druga jako odpowiedź na tamtej stronie, żeby uruchomić system w trybie czystego rozruchu.W trybie awaryjnym z obsługą sieci problem wydaje się nie występować, więc za pomocą glary utilities wyłączyłem autostart kilku programów, niestety jedyne co osiągnąłem to to, że system uruchamia się według tego programu o sekundę szybciej (14 sekund). Niestety dalej windows nie ładuje wszystkich programów przez jakiś czas. Czy jest możliwość zobaczyć zmiany w automatycznie uruchamianych programach w ostatnim czasie? Problem ten występuje od określonego czasu, więc byłoby łatwo zidentyfikować przyczynę.Wydaje mi się, że to jednak dotyczy usług Windows, uruchomiłem komputer ustawiając w msconfig jedynie usługi Windows i wszystko niby działało, ale po ponownym (już normalnym uruchomieniu komputera), kiedy chciałem otworzyć msconfig, ten uruchomił się dopiero gdy Windows połączył się z siecią, a mogę normalnie otworzyć chrome czy też gry, czyli internet działa (w tym czasie zaktualizował się nawet Uplay i mogłem otworzyć tę stronę internetową Microsoft answers), chociaż oficjalnie Windows nie połączył się z siecią (cały czas było kółko, które się nie kręciło na ikonie na pasku zadań. Istotne też jest to, że Menedżer zadań zawiesza się w chwili gdy chcę zobaczyć inne procesy niż swoje, a system explorer chociaż powinien uruchomić się od razu uruchamia się po jakimś czasie.

Może uruchamianie jakiejś usługi Windows jest opóźnione? Sprawdziłem na czas uruchomienia systemu, który pokazywał się System explorer (gdy już się uruchomił) jeśli dobrze pamiętam to wyświetlały się 2 minuty 20 albo 40 sekund.

Wiem co może pomóc, muszę sprawdzić co się uruchamia w chwili gdy system odzyskuje pełną sprawność i się "odwiesza". Tylko jak to odnaleźć w Podglądzie zdarzeń? Czy mogę tak zaprogramować subskrypcje, żeby kolektor zebrał dane o określonym czasie po uruchomieniu? Podgląd zdarzeń też się nie uruchamia, gdy klikam na jego ikonę w menu start to windows wydaje dźwięk, jakbym próbował zamknąć okno systemowe, które wyświetliło okno np. tak lub nie i wtedy windows zwraca uwagę na to okno, że nie mogę zamknąć nadrzędnego, póki nie wybiorę tak lub nie.Wykonałem przywracanie systemu z innego powodu i obecnie po zalogowaniu przez kilkanaście sekund przynajmniej zamiast pulpitu ekran jest cały czarny, a po po tym czasie system działa już miarę normalnie (łączy się z siecią itp.), ale za to nie mogę uruchomić google chrome (uruchamiają się dwa osobne procesy i tyle). Wiem, że jest to wina Windows, bo przedtem chrome działał, a gdy zaczęły się problemy z tym logowaniem to chrome też przestał się uruchamiać, ale po jakimś czasie się to naprawiło. Chciałem cofnąć to przywracanie, ale punkt przywracania systemu sam się usunął. W tej chwili chrome zaczął działać, tak jak pisałem, sam z siebie.

Więcej w serwisie windows7forum.pl »

Tagi: Windows, Microsoft, System, WilkKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2019 SHUTDOWN  - wszelkie prawa zastrzeżone