poniedziałek, 09 grudnia 2019 r.  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Komentarze
Wyłączanie, uruchamianie, wstrzymywanie laptopa nie działa prawidłowo - Lenovo E560

Dodano: 03.10.2018 10:03 | 657 odsłon | 0 komentarzy

Witam,

mam problemy z wyłączaniem, resetowaniem i wchodzeniem w stan wstrzymania mojego laptopa - Lenovo E560.

Po próbie zamknięcia systemu, uruchomienia czy uśpienia, system tak jakby wyłączył się lub wszedł w stan wstrzymania ale nie do końca. Dioda na laptopie przy literze I napisu ThinkPad cały czas się świeci oraz systemu nie da się wybudzić czy uruchomić normalnie. Aby ponownie uruchomić system bądź wybudzić go z stanu wstrzymania muszę przytrzymać parę sec przycisk zasilania aby ręcznie wymusić ponowne uruchomienie systemu.

Laptop został zakupiony z systemem Win 7. Na dysku SSD tego laptopa znajduje się partycja recovery tego systemu. Do laptopa zamiast napędu został zainstalowany dodatkowy dysk HDD (zabieg wykonany przeze mnie).

Dysk SSD - SAMSUNG MZ7LF192HCGS
Dysk HDD - WD WD10SPCX-24HWST1

Po zainstalowaniu systemu z partycji recovery bez podłączonego dysku HDD wszystko działa prawidłowo. Po dołożeniu dysku HDD problem z wyłączaniem żadko występuje (ok 10% wyłączeń, uruchomień ponownych systemu), problem z wstrzymaniem systemu nieco częściej (ok 40% prób wstrzymania systemu).
NIestety po instalacji systemu z recovery nie działa mi oprogramowanie WinCC flexible 2008 (problem z bazami MySQL - temat rzeka... to też próbowałem rozwiązać jednak bez powodzenia). Jedyne rozwiązanie tego problemu to czysta instalacja Windowsa a potem oprogramowania Siemens-a do paneli HMI.

Po zainstalowaniu czystego systemu (aktualnie tak mam ze względu na WinCC) razem z włożonym dodatkowym dyskiem HDD system nigdy nie wchodzi w stan wstrzymania (zawsze muszę go potem ręcznie resetować), problem z wyłączaniem czy uruchamianiem ponownym również występuje częsciej (ok 50% przypadków)... Dzieje się tak od razu po postawieniu systemu jeszcze przed instalacją sterowników i programwów.

Zauważyłem, że problem z wyłączeniem, uruchomieniem ponownym występuje zazwyczaj jak na laptopie było coś robione. Jeśli włącze lapka i zaraz go wyłączam zazwyczaj udaje mu się to wykonać prawidłowo.

Ktoś wie jak mi pomóc bo ja już nie mam żadnego pomysłu... Nigdzie nie znalazłem forum czy tematu, w którym mógłbym znaleźć odpowiedź. Zgłaszałem to do microsoftu, odsyłałem nawet lapka do ekspertyzy do Lenovo jednak nie otrzymałem pomocy i problem mie został rozwiązany.

Więcej w serwisie windows7forum.pl »

Tagi: Windowsa, Lenovo, Laptop, Dysk, Wings, SUHD, Dzieci, ThinkPadKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2019 SHUTDOWN  - wszelkie prawa zastrzeżone