Intelowskie procesory Atom nie oferowały nigdy oszałamiających wydajności ani nie wspierały bardziej zaawansowanych technologii. Inaczej ma się sprawa z najnowszym układem tej linii noszącym nazwę C3000, którego premiera miała miejsce kilka dni temu.
Obie firmy zapowiedziały wczoraj modemy wspierające połączenia LTE, które transmitują dane drogą bezprzewodową dużo szybciej niż kablowe połączenia zapewniające użytkownikom dostęp do internetu. Najszybciej pracuje rozwiązanie firmy Qualcomm, które jest w stanie transmitować dane drogą radiową z szybkością 1,2 Gb/s.
Transmisja wideo, wirtualna rzeczywistość oraz systemy IoT będą głównymi aplikacjami zwiększającymi transmisję danych w sieciach mobilnych prognozują analitycy Cisco.
W zeszłym tygodniu sąd południowokoreański wydał nakaz aresztowania szefa firmy Samsung (Jay Y. Lee,), który jest zamieszany w aferę korupcyjną i oskarżony między innymi o przyjmowanie wysokich łapówek. Analitycy zastanawiają się, jak fakt ten odbije na reputacji firmy i jej notowaniach na rynku. Zdania co do tego są podzielone.
Polska spółka hostingowa dhosting.pl zapłaciła 10 tys. USD (czyli ok. 42 tys. złotych) za globalną domenę www.dhosting.com. Zrobiła to z myślą o wkroczeniu na amerykański rynek tego rodzaju usług, na którym roczne obroty przekraczają zawrotną sumę 600 mld USD. Jest o godny odnotowania fakt, gdyż jest to pierwszy przypadek, gdy polska firma oferująca usługi hostingowe wychodzi za granicę.
Cisco wprowadziło do oferty internetową bramę bezpieczeństwa (Secure Internet Gateway - SIG) działającą w chmurze. Jest to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań na rynku. Rozwiązanie nosi nazwę Umbrella i tworzy pierwszą linię obrony pozwalającą na wykrycie i zapobieganie zagrożeniom, niezależnie od lokalizacji i rodzaju połączenia z siecią.
Bill Gates udzielił ostatnio wywiadu w którym twierdzi, że roboty wykonujące określoną pracę powinny płacić takie same podatki, jak zatrudnieni na podobnych stanowiskach ludzie. Rozwiązałoby to według niego przynajmniej po części problem związany z zastępowaniem ludzi przez roboty, co może w jego opinii prowadzić w przyszłości do dużych problemów i nieporozumień na linii pracodawca/pracobiorca.
Korporacja nie udostępni użytkownikom lutowego zestawu poprawek Patch Tuesday, który zawiera szereg poprawek aktualizujących aplikacje Windows, w tym pakiet Office. Jak wiadomo, poprawki takie są zawsze publikowane w drugi wtorek każdego miesiąca. W tym miesiącu poprawki powinny się więc pojawić 14-go lutego, ale zostały wycofane.
Mark Zuckerberg napisał obszerny list liczący ponad 6 tys. słów, w którym kreśli wizję dalszego rozwoju swojego biznesu. Chodzi oczywiście o serwis społecznościowy Facebook. Warto przypomnieć, że projekt ruszył w 2004 roku, ale tak naprawdę rozwinął skrzydła w 2009 roku i od tego momentu Facebook zaczął przynosić zyski, stając się z czasem wręcz ikoną internetu.
Kancelaria Sejmu i Asseco podpisały umowę na wdrożenie systemu informatycznego obsługi głosowań w Sali Posiedzeń. Główne prace będą wykonywane w sierpniu podczas przerwy w pracach Sejmu. Wartość projektu wynosi 4,7 mln zł brutto. Za wdrożenie nowego systemu będzie odpowiedzialne konsorcjum firm składające się z Asseco Data Systems (lider), Asseco Poland oraz Asseco Lithuania.
Gdy desktop odmówi nam posłuszeństwa albo laptop zawiesi się, prawie każdy pomstuje wtedy na producenta urządzenia. Okazuje się, że nieraz winnym może być obiekt oddalony od Ziemi o miliony kilometrów. Chodzi o promieniowanie kosmiczne mające postać naładowanych elektrycznie cząsteczek, które potrafią zakłócić pracę każdego elektronicznego urządzenia,
Europejscy politycy - w konkretnie Parlament Europejski - zajęli się kontrowersyjnym raportem opracowanym przez Legal Affairs Committee, wzywającym KE (Komisja Europejska; organ wykonawczy Unii Europejskiej) do przyjęcia uregulowań, które określą status robotów oraz innych urządzeń elektronicznych obdarzonych sztuczną inteligencją.
Jesteśmy świadkami końca pewnej ery w historii smartfonów. Chodzi o to, iż według najnowszych danych udział firmy BlackBerry na rynku smartfonów pracujących pod kontrolą jej firmowego systemu operacyjnego wynosi obecnie 0 (słownie zero, żeby być dokładnym 0,0481%). Gdyby ktoś powiedział kilka lat temu, że markę tę spotka taki los, nikt by chyba nie uwierzył. A jednak.
Jak wynika z danych IDC, w najbliższych latach uczenie maszynowe będzie odgrywało coraz większą rolę w strategii rozwoju biznesu. Firma prognozuje, że w 2020 r. wydatki przedsiębiorstw związane z implementacją machine learning i sztucznej inteligencji wyniosą aż 47 miliardów USD. Oznacza to ponad pięciokrotny wzrost w stosunku do 2016 r., kiedy to na rozwiązania tej klasy wydano 8 miliardów USD.
HPE zapowiada - nasze pierwsze serwery wyposażone w najnowsze procesory Itanium pojawią się w naszej ofercie w drugiej połowie tego roku. Będą to komputery pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych HP-UX oraz OpenVMS. Mowa o procesorach noszących roboczą nazwę Kittson, które pojawią się na rynku cztery lata po premierze procesora Itanium poprzedniej generacji, znanego jak Poulson.
Korporacja ogłosiła kilka dni temu, że wydłuża wsparcie dla pierwszej wersji systemu Windows 10 - która nosi numer 1507 i została udostępniona użytkownikom w połowie 2015 roku - o kolejne 40 dni.
Eksperci do spraw bezpieczeństwa odkryli, że ostanie ataki na komputery macOS mogła przeprowadzić ta sama grupa hakerów, którą oskarża się o próby włamań do serwerów obsługujących system informatyczny należący do komitetu wyborczego amerykańskiej Partii Demokratycznej.
Amazon wprowadził do oferty aplikację, która ma ambicję konkurowania z oprogramowaniem Skype for Business - znanym narzędziem biznesowym do prowadzenia przez internet rozmów i sesji wideokonferencji. Aplikacja nosi nazwę Chime i w wersji podstawowej jest bezpłatna.
W czerwcu tego roku na rynku pojawią się układy scalone, które wprowadzą do bezprzewodowych sieci Wi-Fi rewolucyjne zmiany. Dzięki nim sieci Wi-Fi będą pracować nawet cztery razy szybciej, a wyposażone w nie urządzenia przenośne będą mogły pracować dużo dłużej bez konieczności doładowywania baterii.
Jak szacuje IDC, do 2020 r. już co najmniej 45% oprogramowania oraz infrastruktury informatycznej w europejskich przedsiębiorstwach będzie dostarczane w modelu chmurowym. Tym samym, w 2020 r. inwestycje w rozwiązania chmurowe będą stanowiły 20% wydatków na infrastrukturę IT oraz 25% wydatków przeznaczanych na zakup oprogramowania, usług i sprzętu. A jak na tym tle wygląda Polska?
O cyfrowej transformacji oraz o tym, jak przygotować się na jej narastające i wielowymiarowe oddziaływanie na modele biznesowe, gospodarkę oraz społeczeństwo opowiadał podczas konferencji IDC Predictions 2017 Steven Frantzen, wiceprezes IDC w regionie EMEA.
Japończycy wpadli na oryginalny pomysł, który jest co prawda symboliczny, ale ma uświadomić wszystkim, że powinniśmy z całych sił chronić naturalne środowisko. Organizatorzy olimpiady Tokio 2020 zaproponowali mianowicie, aby wszystkie medale wykonać z metali odzyskanych ze starych smartfonów i innych przenośnych urządzeń elektronicznych.
Ostatnie ataki na polskie banki mogą być częścią szerszego planu hakerskiego, który przygotowano z myślą o wykradaniu danych z systemów informatycznych obsługujących instytucje finansowe zlokalizowane w ponad 30 krajach zlokalizowanych nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Do wniosku takiego doszli eksperci do spraw bezpieczeństwa pracujący w firmach Symantec i BAE Systems.
Apple zamierza w najbliższym czasie intensywnie rozwijać technologię AR (Augmented Reality) czyli rozszerzoną rzeczywistość, która łączy otaczający nas świat rzeczywisty z generowanym przez komputer.
F5 Networks wprowadza do oferty szereg nowych rozwiązań bezpieczeństwa należących do linii Herculon oraz prekonfigurowaną, samoobsługową usługę, która zapewnia aplikacjom bezpieczeństwo wykorzystując jej chmurową platformę Silverline. Korporacja ujawniła również szczegóły dotyczące usług oferowanych jej klientom przez nowy zespół SIRT (Security Incident Response Team)
Warren Perlman, CIO w Ceridianie, globalnej firmie technologicznej zajmującej się zarządzaniem kapitałem ludzkim, wymienia sześć poważnych zagrożeń, które mogą wystąpić w dużych firmach, a na które zwykle nie zwraca się szczególnej uwagi.
Najdroższy oferowany przez Intel procesor nosi nazwę Xeon E7-8894 v4. To prawdziwy gigant, jeden z najszybszych obecnie na świecie układów scalonych tego typu, który kosztuje prawie 9 tys. USD (cena katalogowa). Procesor zawiera 24 rdzenie obliczeniowe, jest taktowany zegarem 3,4 GHz i dysponuje buforem zdolnym przechowywać 60 MB danych.
Gigant mediów społecznościowych zdaje sobie sprawę z tego, że aby sprostać zaostrzającej się konkurencji, trzeba nieustannie się rozwijać. Nie powinno więc zaskakiwać kolejne posunięcie ze strony Facebooka, który postanowił uruchomić własną usługę wideo i tym samym stanąć w szranki z YouTubem i sieciami telewizyjnymi. Nowa usługa o nazwie Watch ma być oczywiście personalizowana. BBC informuje, [...]